Tyto světové instalace Preciosa Lighting stojí za to vidět

982

Společnost Preciosa Lighting je ve světě známá především jako výrobce světelných instalací na míru. Křišťál je ovšem z hlediska využití velmi kreativní materiál. Preciosa Lighting pravidelně dostává poptávky k vytvoření jedinečných instalací, které jsou samy o sobě uměleckým dílem a mnohdy se také stávají ikonickým prvkem celého interiéru. Vybrali jsme pro vás proto tři světové instalace, které opravdu stojí za to vidět.

Le Méridien Denver Downtown, Denver

Co má společného Evropa a Severoamerické skalisté hory? Z této nesourodé dvojice lokací se nebála čerpat inspiraci skupina Simeone Deary Design Group při vytváření projektu hotelu Le Méridien Denver, který slouží pro vystavování děl místních umělců.

Preciosa Lighting - Le meridien Denver Downtown 2

Společnost Preciosa Lightning vytvořila lustry, lampy a nástěnná svítidla pro veřejné prostory hotelu. Jednou z nejpůvabnějších instalací je na míru vyrobený skulpturální lustr inspirovaný tradičním americkým topolem a jeho květy.

Le meridien Denver Downtown Hotel 2Le meridien Denver Downtown Hotel 3

Mezi další jedinečné instalace, které si v hotelu můžete prohlédnout, patří závěsné světlo s mosaznou kovovou konstrukcí a dekorativními ručně foukanými skleněnými koulemi v jednom z barů. Tentýž bar zdobí světlo připomínající nebesa skládající se ze skleněných a kovových os, které jsou navzájem propletené. Dalším speciálním osvětlením je třípatrový kovový lustr s ozdobnými skleněnými stínítky s žárovkami v různých odstínech nebo obdélníkové závěsné svítidlo vyrobené ze starožitného bronzu a skla.

Great Scotland Yard Hotel, Londýn

Jak ztvárnit zastavený čas? To byla výzva, které čelili designéři společnosti Preciosa Lightning při navrhování instalace ve vchodu londýnského hotelu Great Scotland Yard. Hotel se nachází v budově původního velitelství Scotland Yard Metropolitan Police a je proto plný vzpomínek a příběhů. Společnost Preciosa s potěšením výzvu přijala a navrhla jedinečný kousek.

Preciosa Lighting - Great Scotland Yard Hotel London 1

Hodiny doslova zbožňujeme. Jsou jedinečným uměleckým dílem pro hosty přicházející do našeho hotelu,“ říká Sholto Smith, generální ředitel hotelu Great Scotland Yard Hotel.

Preciosa Lighting - Great Scotland Yard Hotel London 2

Instalace ve vchodu ztvárňuje v podstatě výbuch času, působí lehce, kompaktně, a ne jako obyčejně zavěšené komponenty. Hmotnost finální instalace je 450 kilogramů a je vyrobená z čirého a matného skla. Její základ však tvoří kovové části s povrchovou úpravou leštěné nerezové oceli, zlatohnědé a hnědé patiny.

Adani Corporate House, Ahmedabád

Centrála jedné z nejvýznamnějších indických společností, Adani Group, se nachází v Ahmedabádu. Preciosa, společně se Singapurským designovým studiem, vytvořila plejádu fascinujících světelných instalací, které zdobí interiéry a exteriér budovy.

Preciosa Lightning - Adani Corporate House 4

Před hlavním vchodem trůní magicky působící svítící florální skulptura inspirovaná vlajícím indickým sárí. Obří okvětní lístky byly zhotoveny z taveného skla v čiré, červené, jantarové, zelené a fialově barvě, v co největší možné velikosti. Zaměstnanci se mohou kochat čtyřmi dalšími instalacemi Preciosy i uvnitř budovy. Lobby v přízemí uchvacuje vesmírnou instalací složenou ze zavěšených skleněných půlkruhů z lehaného skla.

Preciosa Lightning - Adani Corporate House 3Preciosa Lightning - Adani Corporate House 1

Mezi další instalace z díla Preciosy Lighting patří přes 19 m dlouhá zářivá světelná stuha z foukaného skla.

Preciosa Lightning - Adani Corporate House 5

Před kanceláří ředitele jsou z nerezové konstrukce umístěné ve stropě spuštěné stovky skleněných kamenů z černého, červeného, vínového, žlutého, jantarového a čirého křišťálu uchycené na lankách. Ověsy ve tvaru kamenů byly na huti modelovány za pomocí forem.

Do otevřeného prostoru pátého patra budovy přináší světlo a krásu instalace sestavená z prstenů. Ty jsou vyrobeny z čirého skla s bublinkami a jsou poskládány do jedinečné kompozice, pod kterou je zážitek relaxovat.

Preciosa Lightning - Adani Corporate House 2

Věříme, že se vám dnešní cesta kolem světa se zakázkovým osvětlením Preciosa Lighting líbila.

O společnosti Preciosa Lighting

K dědictví a odkazu českého křišťálu se Preciosa Lighting hrdě hlásí prostřednictvím moderních a současných designů. Společnost je založena na tradici, která přetrvává po staletí a na jedinečném umění mistrů sklářů z Křišťálového údolí. Toto dědictví i řemeslo ctí a vytváří inovativní lustry a svítidla, která mají trvalou hodnotu.