Tip na výlet: Navštivte sluneční elektrárny

Tip na výlet: Dny otevřených dveří slunečních elektráren 2017

Sluníčko nás hřeje všechny úplně zadarmo. Jeho energii ale můžeme velmi snadno využívat i doma nebo ve chvílích, kdy zrovna nesvítí. Zařízením, která nám to umožňují, říkáme fotovoltaické neboli solární elektrárny. Více v článku “Tip na výlet: Navštivte sluneční elektrárny” a na stránkách Solární asociace.

„Díky paprskům slunce si už umíme například ohřívat vodu, svítit, nabíjet mobilní telefony, osvětlit zahradu nebo cestovat, a to za pomoci stále populárnějších elektromobilů. Nejen, že tím odlehčíme naší peněžence, ale hlavně celé planetě,“ vysvětluje Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace.

Všechny, velké i malé zájemce, které přeměna slunečního záření na elektřinu zajímá, aktuálně zveme na Dny otevřených dveří slunečních elektráren. Od 30. května do 5. června 2017 budou po celé České republice otevřené brány nejméně patnácti z nich. Kam všude se můžete jít podívat, zjistíte na webových stránkách Solární asociace: www.solarniasociace.cz .

Akce se koná 30.5. – 5.6.2017 ve velkých i malých solárních zařízeních po celé ČR s instalovaným výkonem od 3,6 kW do 35,1 MW, a to minimálně v těchto: ČVUT UCEEB, FVE Řehoty, FVE Vepřek, Železná Ruda, Soběstačný dům Choceň, Suninvest Bohemia Kunčina, Suninvest Moravia Kunčina, Suninvest Moravia Moravská Třebová, Suninvest Slovácko Kunčina. Prohlídky solárních elektráren jsou s průvodcem, registrace a výběr místa a termínu ZDE .

Akci pořádá Solární asociace v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, jehož cílem je zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj, například v oblasti životního prostředí.

Víte, že k 31.12.2016 bylo v ČR evidováno 28 324 slunečních elektráren, které vyrobily 2 244 194,8 MWh a zaujímají 30% podíl na trhu obnovitelných zdrojů energie?

Článek (a fotografie) vznikl s využitím materiálů Solární asociace a PR agentury PR.Konektor .

Další články

Také čtěte  5 tipů na předsevzetí pro domácnost na rok 2021