Terasy WoodPlastic®. Tady jste doma

858
WoodPlastic - Vojta 3

Brány závodu české společnosti WPC – WoodPlastic v Bukovanech opouští každý den na 20 tun plnoprofilových prkendřevěného kompozitu té nejvyšší jakosti. V průběhu roku je zákazníci a investoři využijí na vybudování stovek atraktivních teras, na postavení bezúdržbových plotů, na instalaci dekorativního obložení. Za strohou statistikou jsou jedinečné příběhy osob, míst i motivů.

Podívejme se na dva z nich v článku „Terasy WoodPlastic®. Tady jste doma“.

Terasa řízného sportovce a puntičkáře Romana Poláka

Řízný hokejový obránce Roman Polák vystřídal během své úspěšné kariéry v NHL celou řadu adres, ale když se ho na to zeptáte, odpovídá: „My to máme se ženou stejné, pro nás je domov jen jeden, a to tady v Ostravě. Ano, bydleli jsme na zajímavých místech v zámoří, ale chyběl nám tam náš humor, naše kultura.“

WoodPlastic - Roman Polák 2

Roman Polák je velkým vyznavačem minimalistické architektury. Nový dům jeho rodiny ctí čisté linie a dbá na každý detail. Tak například na velkou terasu, kterou architekti navrhli podle připomínek pána domu, se dá vejít z každého pokoje. Nejoblíbenější místo na terase, především pak pro děti, je u vířivky, jejíž teplota dosahuje stabilně 40 ֯C.

A to je také důvod, proč se Roman Polák musel začít zajímat o alternativu k původním prknům terasy z exotického dřeva. „Vzhledem k tomu, že pod terasou máme technickou místnost k vířivce, byl to především v zimě problém. Venku bylo třeba mínus deset a zespodu šlo na ta prkna plus čtyřicet. Prkna se záhy zkroutila a popraskala.“

Na internetu si našel českého výrobce WPC – WoodPlastic a kontaktoval jeho vítkovického partnera, společnost kvalitni-terasa.cz. Ta během 14 dnů terasu vyměřila, navrhla a nainstalovala. Z nové terasy mají Polákovi radost.

„Já jsem dost velký puntičkář, všechno musím mít uspořádané. Tady u té terasy se mi líbí, jak je perfektní, jak jsou všechna prkna stejná. Společně s tou nerezovou vířivou vanou to vypadá fakt moc hezky,“ říká sympatický hokejový pořízek.

WoodPlastic - Roman Polák 1

Když výsledek předčí očekávání, příběh č.2

Když se maminka malého Vojty s partnerem rozhodli pro rekonstrukci domku poblíž Brna, byla i zahradní terasa jasnou volbou. Klíčové bylo zohlednit potřeby syna, kterému bohužel nebylo dopřáno tolik zdraví, kolik by si takový kluk zasloužil. „Hledali jsme bezpečné řešení. Syn si většinou hraje v kleče a často se také dotýká předmětů ústy, takže jsme zvažovali i zdravotní nezávadnost materiálů,“ říká maminka Jana.

Když se paní Janě dostal do ruky časopis o bydlení s textem o terasových prknech od společnosti WPC – WoodPlastic, zpozorněla. Upoutaly ji svým designem i parametry, jako je český původ, bezúdržbovost nebo garance dlouhodobé záruky.

„Záhy jsme navštívili firemní terasové centrum, kde jsme si mohli prohlédnout všechny dekory, a rovnou jsme odtud odešli s návrhem terasy,“ podotýká Vojtova maminka, podle níž nebyl kvalifikovaný personál zaskočený ani otázkou na pojízdnost terasy malými kolečky invalidního vozíčku.

WoodPlastic - Vojta 2

Výběr samotných prken rodina konzultovala s odborníkem z WPC – WoodPlastic. Jako nejvhodnější se ukázal povrch řady Premium Forest, který je příjemný na dotyk a zároveň je i díky výraznému reliéfu evokujícímu exotické dřevo dostatečně bezpečný. Barvu prken ve světlejším teakovém odstínu vybrala maminka především s ohledem na střídmý design interiéru domu.

WoodPlastic - Vojta 1

Oba partneři v průběhu rekonstrukce svého domu spolupracovali s celou řadou firem a řemeslníků. „Upřímně mohu potvrdit, že spolupráce s výrobcem prken WoodPlastic®, stejně jako s montážní firmou ART Bazény, byla nadstandardní.

Pánové za námi neváhali opakovaně přijet a konzultovat řešení terasy. Všechny termíny klaply, práce byla čistá, rychlá, montážníci zkušení, komunikace vstřícná. Výsledek předčil naše očekávání,“ shodují se Jana s Markem, kterým bezbariérový dům výrazně zpříjemnil péči o Vojtíška.