Při zabezpečení garáže nezapomeňte na 5 věcí

Chcete mít jistotu, že váš dvou nebo jednostopý poklad přežije zimu bez problému? Projděte si s námi pět základních bodů, které by měl zajistit každý majitel garáže. Díky tomu budete mít jistotu, že dodržujete to nejzákladnější pravidlo – jednotné zabezpečení primární přístupové cesty. Na co si dát pozor napoví článek “Při zabezpečení garáže nezapomeňte na 5 věcí”.

Čas k překonání a bezpečnostní třídy

“Čas, který zloděj potřebuje k vniknutí do objektu, vyplývá z bezpečnostní třídy zabezpečení dané cesty. Je tedy logické, že zloději raději volí objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí,“ uvádí Jitka Vozábová, specialistka ze společnosti TOKOZ. „Například u zámků s bezpečnostní třídou 3 platí, že musí odolávat alespoň pět minut síle páčidla, kladiva nebo vrtáku. Zámky s bezpečnostní třídou 4 dokonce odolají 10 minut elektrické vrtačce, sekeře anebo kilo a čtvrt těžkému bucharu.“

1) Příjezdová cesta

Jak je upravená a zabezpečená? Věděli jste, že už jen tím, že znemožníte zlodějům vjet přímo na pozemek, snížíte potenciální škody z krádeže vloupáním? Klesne riziko vytržení garážových vrat a případná možnost odtažení vozu nebo nepozorovaného naložení motorky, čtyřkolky nebo jiné výbavy. Kvalitní visací zámek na vratech má navíc výtečný psychologický efekt.

2) Přístupová cesta

To stejné platí pro přístupovou cestu. Kvalitním zámkem opatřete také vrátka, vedoucí na váš pozemek. Stejně tak vstup do objektu – zámek třídy 4 je u hlavních dveří samozřejmostí, stejně tak folie, pokud mají dveře skleněnou výplň. Napadlo vás, kolik krádeží v garáži proběhne jen díky tomu, že se do ní zloděj dostane skrz dům?

3) Skleněné výplně

Veškerá okna či světlíky zajistěte fólií, ty níže položené ideálně také mříží. Právě skrze sklem chráněné přístupové cesty proběhne největší počet vloupání, rozhodně je tedy nepodceňujte. Fólie nikterak nepoškodí vzhled oken a aplikovat je můžete sami. U garáže, kde není třeba řešit estetiku, zvažte také montáž ochranné rolety.

Také čtěte  7 z 10 Čechů plánuje koupi či rekonstrukci chalupy - představy se různí

4) Sekundární zabezpečení

Věnujte pozornost také zabezpečení majetku uvnitř garáže. Samostatné zabezpečení například sezonních pneumatik, jízdních kol nebo motocyklu totiž výrazným způsobem snižuje riziko jejich odcizení. Použít je možné například safety boxy se zemním kotvením. Jsou maximálně odolné proti vytržení nebo odvrtání a kombinaci s lanem nebo řetězem poslouží k sepnutí majetku dohromady.

V případě boxů postačí visací zámky, nezapomeňte skrýt především nářadí, které by zloděj mohl využít k dalšímu řádění.

5) Terciérní zabezpečení

Fotobuňka, středně hlučný alarm na baterii, případně atrapy kamer. To vše je dostupné zabezpečení, které vás nebude stát víc než dvě plné nádrže. Opět se jedná o prvky, které velmi významně zvýší vaše šance, že zloděj si krádež dobře rozmyslí a nechá váš majetek být.

Z materiálů společnosti TOKOZ.