Podzim 2018: Nové kotle Thermona potěší majitele starších domů i novostaveb

Největší český výrobce plynových kotlů, společnost Thermona, drží krok s nejmodernějšími světovými trendy ve vytápění. Jako každoročně i letos Thermona připravila pro podzim 2018 svým zákazníkům řadu novinek.

“Kromě nových kotlů jsme pro zpřehlednění nabídky a zjednodušení výběru sortiment nově rozdělili do tří řad podle konstrukce a využití jednotlivých produktů,” vysvětluje obchodní ředitel Thermony Milan Kubíček.

Řada Premium pro náročné uživatele

Nabídka kotlů THERM pokrývá širokou skupinu zákazníků, vždy se ale jedná o úsporné plynové kondenzační kotle, na něž se Thermona specializuje. Technologicky nejvyspělejší kotle tvoří řadu PREMIUM Condens, do které spadá i první novinka, kotel THERM 18 (titulní fotografie). Stejně jako ostatní kotle z této řady je osazen hořákem s technologií BLUEJET, která zaručuje rovnoměrně rozložení plamene. Zejména majitelé novostaveb a nízkoenergetických domů ocení široké spektrum regulace výkonu v poměru 1:10, tedy již od 1,8 kW.

“Díky aktivnímu řízení spalovacího procesu dosahují kotle PREMIUM Condens nejefektivnějšího spalování. Použitím kvalitních komponentů, jako je například nerezový výměník s dochlazovanou čelní stěnou, řadí tyto kotle k technologické špičce,” uvedl Milan Kubíček.

Elektronika kotle umožňuje aktivní řízení spalovacího procesu a dosažení maximálně úsporného provozu. Díky novému vícefázovému ventilátoru kotle řady PREMIUM Condens překvapí tichým provozem. Kotel tak může být umístěn přímo v interiéru, odkud může vytápět klasický topný systém s radiátory nebo systém podlahového topení. Kotle lze také využívat pro ohřev užitkové vody. K tomu se vždy využívá maximální výkon a kromě průtokového ohřevu lze ohřívat vodu ve vestavěném nebo samostatném zásobníku, které Thermona také nabízí ve zvýhodněných setech.

Řada Optimum: kondenzační technologie za dostupnou cenu

Druhou novinkou je kotel THERM 14, patřící do řady OPTIMUM Condens. Tu je možné charakterizovat jako ideální poměr cena/výkon. Tvoří jí kotle osvědčené konstrukce, které svým majitelům umožní plně využívat výhod principu kondenzace, zejména vysoké účinnosti spalování. I v této řadě je standardem ekvitermní regulace, která umožní ještě snížit spotřebu plynu a tím pádem i náklady na vytápění. I v této řadě jsou použity nerezové výměníky a regulátor s plynulým řízením výkonu od 3 kW.

Také čtěte  Nová řada plynových krbů Karma Noblesse 700 a 900

“Základ kotle tvoří kondenzační těleso s nerezovým výměníkem zaručujícím dlouhou životnost. Speciální tvar trubkovnic výměníku omezuje jeho zanášení nečistotami z topného systému. Kotle řady OPTIMUM Condens mají špičkový nízkoemisní hořák s vysokou účinností a ekologickými provozem. Díky tomu získaly tu nejvyšší možnou emisní třídu,” shrnul přednosti Milan Kubíček.

Varianta s ohřevem teplé vody THERM 24 KDCN je vůbec nejprodávanějším kotlem společnosti Thermona. Díky velmi přijatelné ceně je tento model používán jako náhrada za starší typy kotlů například s nuceným odtahem spalin (takzvané turbo kotle) nebo starší plynové kotle. Díky výrazně efektivnějšímu provozu s využitím spalinového kotle se taková investice vrátí podle typu nemovitosti v řádu jednotek let.

Tip: Nevíte, jaký typ kotle zvolit? Podívejte se na chytrého průvodce výběrem.