Ještě chytřejší robotické sekačky pomohou k nejlepším trávníkům

706
STIGA robotická sekačka A1500- schema trávníku

STIGA představuje inteligentní robotickou sekačku pro ten nejlepší trávník

Nová špičková prediktivní technologie od inženýrů STIGA ví, kdy a kde má sekat. Díky tomu je autonomní robotická sekačka STIGA první svého druhu, která naprosto samostatně pečuje o krásný, přirozeně zdravý trávník.

Dosud nejinteligentnější robotická sekačka – co umí?

S cílem pomoci lidem na celém světě dosáhnout krásných zahrad s přirozeně zdravým trávníkem představila dnes společnost STIGA autonomní robotickou sekačku STIGA A1500 – dosud nejinteligentnější robotickou sekačku. Stroj je vybaven nejmodernější prediktivní technologií, díky které přehodnotíte svůj přístup k péči o trávník – stará se totiž o trávu i prostředí zahrady pečlivě a naprosto samostatně, bez nutnosti zásahu majitele.

Autonomní robotickou sekačku STIGA navrhli inženýři společnosti STIGA s cílem změnit to, jak pečujeme o trávník. Je nejnovějším z řady produktů, které způsobily revoluci v zahradničení a průkopníkem pro plně autonomní generaci sekaček. Jako první kombinuje GPS s patentovanou technologií aktivního naváděcího systému (AGS) společnosti STIGA, díky čemuž poskytuje silný a stabilní signál. Žádný jiný systém nezaručí tak plynulou a bezchybnou péči o trávník.

STIGA robotická sekačka A1500 při práci na trávníku

„Pryč jsou doby, kdy krásný trávník vyžadoval hodiny strávené manuální prací nebo nutnost sledovat, co dělají robotické sekačky předchozí generace,“ říká Fabio Banin, odborník na trávníky společnosti STIGA. „Naši inženýři vytvořili skutečně autonomní robotickou sekačku, která se díky průlomové technologii o váš trávník postará úplně sama. Spolehlivý signál jí zároveň poskytuje přístup ke všem potřebným informacím. Porozumí tomu, kde a jak často sekat, jak překonat překážky a jak reagovat na přírodní změny v zahradě. Díky tomu je to první robotická sekačka, kterou lze skutečně nechat dělat její práci samostatně a u které mají majitelé jistotu, že jejich trávník je ošetřován tím nejlepším způsobem, aby byla zahrada přirozeně zdravější.“

Dosavadní robotické sekačky nejsou vždy bez problémů

Popularita robotických sekaček v posledních letech roste, ale problémy jako je ztráta signálu GPS, neflexibilní vodící kabely a blokace rádiového signálu zanechávaly na trávníku neposekaná nebo naopak nadměrně sečená místa a vyžadovaly zásah majitele, když se robot zasekl mimo trasu.

Díky špičkové technologii mapuje autonomní robotická sekačka terén vaší zahrady a na základě těchto informací každý den plánuje nejefektivnější trasu sečení – přesně předpovídá, kdy a kde má sekat, aby váš trávník dostal co nejlepší péči. Robotické sekačky STIGA ponechávají mezi jednotlivými sečeními minimálně 5 hodin – tráva tak má dostatek času na to, aby se uzavřela a zahojila. Díky dokonalé konektivitě jsou pravidelně a rovnoměrně posekány všechny zóny, takže nezůstanou vynechaná nebo naopak nadměrně posekaná místa kvůli tomu, že by robot několikrát projel stejnou oblastí. Výsledkem je rovnoměrný, zdravý a přirozeně krásný trávník.

Nejlepší péče o baterii

Autonomní robotická sekačka STIGA je zároveň nejefektivnější na trhu. Využívá výhod systému STIGA ePower, který zajišťuje nejlepší životnost baterie v oboru a vynikající energetickou účinnost. Systém STIGA ePower neplýtvá vaším časem ani energií – pracuje déle mezi jednotlivými nabíjeními, a tak se řádně postará o trávník již ve dvou cyklech denně.

Žádná nastavování nebo pokládka vodících kabelů

S touto novou autonomní robotickou sekačkou překonala společnost STIGA také obtěžující vodící kabely a nahradila je virtuálním obvodem založeným na GPS. Není nutné žádné fyzické nastavení a už vůbec nebudete muset kopat díry do země. Virtuální obvod lze bez problémů upravit kdykoliv změníte uspořádání zahrady nebo třeba když vytáhnete gril. Systém také bere v úvahu, že prvky na zahradě mění své rozměry podle přírodních cyklů.

Ovládací aplikace STIGA.GO

Pracovní oblast je spravována prostřednictvím aplikace STIGA.GO, což usnadňuje veškerou práci – od základního nastavení po větší změny. Poskytuje tak majitelům plnou kontrolu nad stavem a chováním robota.

STIGA.GO aplikace pro robotické sekačky

Skrze aplikaci můžete spravovat nastavení, plánování, zónování, vzory sečení, nastavení výšky sečení, upozornění na překážky, nastavení zakázané zóny, úklid hranic nebo integraci hlasového asistenta, a to pouhými několika kliknutími.

STIGA ovládání robotické sekačky přes chytré asistenty

Pokud odpočíváte na zahradě a STIGA A 1500 se věnuje sečení, vynikající zvuková izolace zadržuje hluk motoru uvnitř konstrukce stroje. Nebo v době, kdy jsou u vás přátelé na večírku, můžete v aplikaci pomocí vyloučení zón sečení sdělit sekačce, jakým oblastem se kdy vyhnout. Pokud jde o údržbu a čištění, robustní vnější plášť lze snadno bez použití nářadí odejmout. Vnější plášť je možné bez problémů čistit vodou ze zahradní hadice.

Autonomní robotické sekačky STIGA jsou dostupné online a v maloobchodních prodejnách v Česku.