Jarní tipy pro péči o prádlo

615
Electrrolux pračka a sušička, foto PSEEFL170ME0000B

Příchod jara se v šatníku nemusí projevit pouze nákupem nového oblečení. Se správnou péčí o prádlo lze dodat nový vzhled i starším, ale stále oblíbeným kouskům, a postarat se o to, aby radost dělaly ještě déle. Takovou péči vašemu oblečení poskytnou sušičky s technologií DelicateCare od Electroluxu, které nabízejí i další vlastnosti, které oceníte právě na jaře. Pomohou totiž zničit škodlivé alergeny či pyly na oblečení. Více v článku „Jarní tipy pro péči o prádlo“.

Sušička, která oblečení nezničí, právě naopak

Obavy svěřit své jemné oblečení sušičce jsou stále běžné, u modelů PerfectCare od Electroluxu však naprosto zbytečné. Jejich technologie DelicateCare® totiž upravuje teplotu a pohyb bubnu podle potřeb konkrétních materiálů a umožňuje sušení i při nižších teplotách. Postará se tak o všechno vaše oblečení a materiály, od bavlny přes hedvábí až po vlněné svetry. Vše si zachová svůj tvar, barvy a neztratí svoji funkci. Vaše oblíbené oblečení vám tak vydrží ve skvělém stavu mnohem déle. Technologie DelicateCare® navíc upravuje pohyby bubnu až do jeho úplného zastavení, díky čemuž dokáže zabránit i pomačkání oblečení.

Jemné prádlo, ilustrativní obrázek

Výjimečná péče o každý kousek

Programy sušiček Electrolux ze série PerfectCare můžete přizpůsobit na míru každému kousku ze svého šatníku, včetně těch nejjemnějších. Bez obav jim můžete svěřit vlnu či hedvábné halenky. S programem na vlnu certifikovaným společností Woolmark jsou výsledky sušení v sušičce srovnatelné se sušením na plocho – a navíc budou méně pomačkané než při sušení na vzduchu.

Speciální program outdoor se postará o funkční oblečení a zaručí zachování jeho vlastností, jako je například voděodolnost. Rovněž se není třeba obávat ani o péřové bundy. Znečištěné outdoorové oblečení po vyprání můžete bez obav vložit do sušičky – výsledky jsou i v tomto případě ještě lepší než při sušení na vzduchu. Jarním procházkám, turistice či jinému sportu už tak nestojí v cestě ani jarní déšť či bláto.

Electrrolux pračka a sušička, foto PSEEFL170LE00006

Stop alergenům a pylům díky páře

Přestože je jaro v mnoha ohledech příjemným ročním obdobím, alergici však k tomu mají jedno velké „ALE“. Alergeny a pyly ve vzduchu dokážou pořádně znepříjemnit i pěkné jarní dny. Zatímco v domácnosti se jich lze zbavit například čističkami vzduchu, s alergeny, bakteriemi a pyly v textiliích si poradí zase praní s párou. Antialergický program praček ze série PerfectCare od Electroluxu díky vlhké páře a vysoké teplotě odstraní všechny nechtěné částečky, zejména bakterie, alergeny a pyly, a to nejen z oděvů, ale také z ložního prádla či bytových textilií.

O společnosti Electrolux

Electrolux je přední světová společnost vytvářející spotřebiče, které již více než 100 let formují život svých zákazníků k lepšímu. K naší misi za lepší život neodmyslitelně patří i náš závazek přinášet důmyslně navržená, inovativní, a hlavně udržitelná řešení. Pod našimi značkami Electrolux, AEG a Frigidaire prodáváme každý rok přibližně 60 milionů domácích spotřebičů ve více než 120 zemích světa. V roce 2020 zaměstnávala společnost Electrolux zaměstnávala po celém světě 48 000 lidí.