Jak na realizaci moderní toalety? Inspirujte se aktuálními trendy

803

Každá místnost v domě či bytě by samozřejmě měla splňovat vaše požadavky na design. Měla by dobře ladit se zbytkem interiéru a rozhodně to platí také pro toaletu. Vždyť na vaši toaletu se také vydá nejedna návštěva. V některých případech také bývají toalety součástí koupelny.

Varianty moderní toalety

Ať již máte u vašeho záchodu provedení samostatné, nebo je součástí koupelny, je vhodné celkově sladit koupelnové vybavení. Sanitární keramiku lze volit v mnoha designech. Kvalitní záchod dnes koupíte buď v klasickém kombinovaném provedení, nebo se závěsnou mísou. Vysoké popularitě se těší:

  • Nádržka pod omítku
  • Bidety

Dříve jsme se s tím zpravidla setkali ve veřejných prostorách. Dnes již ale také řada lidí touží po tom, aby nádržka s vodou nebyla u WC viditelná. V takovém případě ji můžete schovat pod omítku, ať už do stávající stěny nebo do předstěny. Takové záchody pak jsou v kombinaci právě s již zmiňovanou závěsnou mísou.

S takovými toaletami je vhodné počítat už v projektu, abyste nemuseli zpětně provádět stavební práce. Tyto toalety také mají speciální splachovadlo, nebo spíše tlačítka, která slouží ke spuštění menší nebo větší dávky vody a montují se na stěnu.

Hygiena na prvním místě

S rostoucími nároky na hygienu a s rostoucími požadavky na komfort, bývají toalety vybaveny také bidety. Nejčastěji to bývá tam, kde je toaleta součástí koupelny. Zatímco v minulosti byl bidet považován za něco exotického, tak dnes jej využívá stále více lidí. Zjednodušuje a zrychluje osobní hygienu.

Při realizaci koupelny ve variantě kombinované s toaletou nezapomínejte na to, že v takovém domě byste měli pamatovat také na umístění samostatného záchodu.

U toalet v kombinaci s koupelnou je také vhodné neumisťovat toaletu hned vedle umyvadla. Ideálně se k tomuto účelu hodí třeba protější stěna.