Hezčí trávník bez práce? S robotickou sekačkou ano!

S robotickou sekačkou hezčí trávník bez práce

Pokud vás nebaví sekat trávu, obtěžuje vás hluk sekačky nebo výfukové plyny, měli byste zvážit pořízení sekačky robotické. K jejím službám se dnes uchyluje čím dál více majitelů zahrad a pozemků, kteří nechtějí ztrácet čas běžným sekáním. Hezčí trávník bez práce? S robotickou sekačkou ano!

Obliba robotických sekaček stále roste dokonce i mezi vlastníky menších zahrad. Pracují zcela nezávisle na svém majiteli, sekají trávu často a po malých částech. Drobné odřezky mizí v trávníku a ten díky přirozenému hnojivu lépe prospívá. Sekačka sama najde cestu do dobíjecí stanice, odkud se po načerpání energie znovu vydá na údržbu zahrady.

Inteligentní sekání

Vyspělejší sekačky v sobě mají zabudovanou GPS, která jim pomáhá vyhnout se překážkám a také umožňuje detekovat, které části zahrady jsou již upraveny a které ještě ne, což zamezí zbytečnému pohybu stroje. K sehnání na trhu jsou dnes i sekačky, které lze ovládat dálkově pomocí chytrého telefonu či hodinek.

Sekání robot inteligentně přizpůsobuje tempu růstu trávy a počasí. Za slunečného nebo suchého počasí, kdy tráva tolik neroste, stráví sekáním méně času, a tak snižuje zbytečné opotřebení.

Už žádný hluk

Využívání robotické sekačky Automower® je také velmi ekologické, neprodukuje totiž žádné výfukové plyny a sama pozná, kdy potřebuje dobít energii v dobíjecí stanici. Téměř nulová hlučnost elektrického stroje je přímo pohlazením po duši oproti hlasitým benzínovým motorům. Její pořízení tedy potěší nejen vás, ale i sousedy. Sekat tak můžete i v noci a nikdo vás za to nepomluví. Koneckonců, vy tou dobou budete hezky v posteli. Pracovní doba stroje se nastavuje ručně, a můžete si tak zvolit jak často a v kterou denní dobu bude sekačka pracovat.

Investice se vyplatí

Pořizovací cena robotické sekačky je sice vyšší než u motorových ekvivalentů, ale současně prakticky konečná. Náklady na dobíjení jsou minimální, nemusíte kupovat benzín ani tolik investovat do náhradních dílů či servisu. Hezčí trávník bez práce? S robotickou sekačkou ano!

Také čtěte  5 tipů jak zařídit pokoj pro školáka

Jak začít

Robotických sekaček je na trhu celá řada, vybírat byste měli podle velikosti trávní plochy a náročnosti terénu. Pokud si nejste jistí, který typ sekačky váš terén zvládne, poraďte se s odborníkem. K robotickým sekačkám je dnes k dostání také celá řada doplňkového vybavení jako například kryty chránící před přímým sluncem a deštěm, světlomety, nástěnné držáky, barevné kryty, přenosné vaky, doplňkové příslušenství pro náročný terén a další.

Tip: Pořiďte si nejoblíbenější robotickou sekačku od firmy Husqvarna Automower® 430X

Husqvarna Automower® 430X je vhodný pro větší plochy až do rozlohy 3 200 m² a zvládne prudké svahy se sklonem až 45 %. Vybavena je navigací GPS pro efektivní sekání tvarově i jinak náročných travnatých ploch. Inteligentní technologie přizpůsobí frekvenci sekání tempu růstu trávy. Může být vybavena aplikací Automower® Connect, která propojí sekačku s chytrým telefonem či hodinkami.

Doporučená cena robotické sekačky Husqvarna Automower® 430X je 79 990 Kč včetně DPH. V současné době (do 7.6.2017) se prodává za akční cenu 75 990 Kč včetně DPH.

Doplňkový sortiment pro robotickou sekačku Husqvarna Automower® 430X:

  • Výměnný horní kryt v bílém provedení
  • Kryt na nabíjecí stanici
  • LED světlomety
  • Nástěnný držák

Text a fotografie z materiálů firmy Husqvarna.

Další články

Také čtěte  Kancelářská džungle v Karlíně s novými svítidly Zumtobel