Bezpečnostní dveře – před čím ochrání a kam se hodí?

Před čím vás ochrání bezpečnostní dveře a na jaká místa se hodí?

Bezpečnostní dveře rozhodně neslouží jen jako ochrana před zloději. Přečtěte si, co vše jejich koupí získáte a kam je můžete umístit.

Jedny dveře, trojí ochrana

Bezpečnostní dveře jsou sestrojeny tak, aby vám zajistily naprostý pocit bezpečí, ať jste kdekoli. Existují 3 hlavní parametry, které se postarají o vaši ochranu:

  • Bezpečnostní třída 3 – odolá snaze o vysazení, páčení i dalším technikám zlodějů.
  • Protipožární ochrana – po určitou dobu brání šíření ohně a kouře. Díky tomu vám dá v případě požáru dostatek času, abyste ochránili nejen sebe, ale i vaši domácnost.
  • Protihluková ochrana – pohltí zvuk o síle až několika desítek decibelů. Klasické činnosti jako je klapání podpatků, rozhovory sousedů či hlasitý výtah už neuslyšíte.

Bezpečnostní dveře se vyrábí v mnoha barevných variantách, mezi kterými si hravě vybere každý. Díky skvělým tepelně-izolačním vlastnostem vám navíc ušetří peníze za energie.

Do bytu jsou bezpečnostní dveře jasnou volbou

V panelovém nebo cihlovém domě vám bezpečnostní dveře ušetří spoustu trápení. Kromě ochrany proti zlodějům oceníte především jejich protihlukové vlastnosti. Skvělou volbou jsou například dveře Magnum od firmy HT dveře. Jsou certifikované pro bezpečnostní třídu 3, splňují nejpřísnější protipožární požadavky a dokáží pohltit hluk o síle až 44 decibelů. S novými dveřmi získáte i novou zárubeň, která vám zaručí 100% funkčnost dveří.

Ochraňte svůj dům

Bezpečnostní dveře do domu musí obstát proti zlodějům, ale i přírodním vlivům. Proto je jejich povrch vyroben z ocelového plechu pokrytého PVC folií. Dveře díky tomu odolají snahám o násilné překonání či vysazení, a navíc se velmi snadno udržují. Povrch z PVC ustojí přímé sluníčko i změny teplot. S časem se jeho vlastnosti nijak nemění a kvalita zůstává několik let stejná.

Také čtěte  Český start-up bezDodavatele nabídne domácnostem energie jinak

Bezpečnostní dveře se hodí i do dřevostaveb

Dřevostavby v sobě spojují moderní design a šetrnost k životnímu prostředí. Na dveře do takového objektu jsou kladeny vyšší nároky. Pořízení bezpečnostních dveří do dřevostavby je rozhodně dobrý nápad. Díky skvělým tepelně-izolačním vlastnostem podpoří nízkoenergetickou stavbu a vy tím ušetříte peníze za energie. Dveře navíc ustojí i velké výkyvy teplot a přímé povětrnostní vlivy.

Bezpečnostní dveře můžete umístit i do sklepa

Sklepy bývají často jedním z prvních míst, které zloděj navštíví a jejich zabezpečení se podceňuje. I proto počet vloupání do sklepních prostor každý rok stoupá. Pokud ve sklepě skladujete například jízdní kola, nebo další drahé vybavení, pořízení bezpečnostních dveří se vám vyplatí.

Spolehněte se na odborníky z HT dveře

Máte-li libovolné dotazy, nebo byste si rádi pořídili opravdu kvalitní bezpečnostní dveře, obraťte se na firmu HT dveře. Mají pobočky po celé České republice a postarají se o vás od konzultace přes montáž až po vyvezení odpadu po výměně.