Účinné vytápění za rozumnou cenu? Vyzkoušejte infrazářiče

Infra topení na terase

Lidé řeší vytápění různými způsoby. Je to samozřejmě dáno jednak lokalitou a dostupností určitých druhů vytápění, ale samozřejmě také finančními možnostmi. Svého času mnoho domácností topilo plynem, ale ceny plynu neustále rostou a dnes se stávají prakticky neúnosnými. Proto začíná být zajímavá třeba také elektrická energie.

Nové účinné metody vytápění ji totiž umožňují využít efektivně. S přímotopy s klasickou spirálou takříkajíc proděláte kalhoty, ale rozhodně to neplatí pro infrazářiče. Pojďme si k nim říci něco více v článku “Účinné vytápění za rozumnou cenu? Vyzkoušejte infrazářiče”.

Efektivní vytápění elektrickou energií

Proč jsou infrazářiče způsobem vytápění, který stojí za to brát v úvahu? V úvodu jsme naznačili, že klasické přímotopy s topnou spirálu nejsou úsporné. Důvod spočívá v tom, že ohřívají přímo vzduch a než dojde k ohřátí vzduchu, místnost je dlouho studená a pocit tepla nepřichází.

Infra topení v altánu

V případě infratopení je to ale jinak. Využívá se zde infračerveného záření, které vám umožní navodit tepelnou pohodu v místnosti i při nižších teplotách. Funguje to na principu sálavého tepla, kdy se na rozdíl od konvenčních přímotopů neohřívá vzduch, ale objekty a osoby v blízkosti.

Infra topení se využívá i venku

Hlavní výhody infrazářičů

V současné době si již můžete vybírat z mnoha variant a modelů, a to dle toho, k jakému účelu si chcete tento přístroj pořídit. Můžete si vybírat mezi zařízeními, které se instalují na stěnu či strop jako topné panely. Jsou tady ale také modely přenosné.

Infra topení v koupelně

Hlavní úsporou v případě využití infrazářiče je samozřejmě právě princip vytápění. Zatímco konvenční přímotopy jsou charakteristické vysokou energetickou náročnosti, protože musí ohřát přímo vzduch místnosti, tak infrazářič je naopak energeticky úsporný. Hlavní výhody tedy spočívají v:

  • Efektivitě sálavého vytápění
  • Rychlém ohřevu
  • Jednoduché údržbě
Také čtěte  Preciosa Lighting rozzářila hotel Conrad ve Washingtonu

V případě infrazářičů se nemusíte obávat ani náročné údržby. Topidlo navíc umožňuje kontrolované vytápění pouze konkrétní místnosti, aniž bychom museli spouštět centrální systém vytápění. Každý panel je zkrátka samostatná jednotka.

Využití infrazářičů také v obchodě a průmyslu

Infra topení v obchoděInfra topení skryté v reklamě - restauraceUkázky využití stropních a stacionárních infra panelů v obchodě i průmyslu, maloobchod, restaurace, sklad, autodílna

Infra topení v průmyslu