Jak si zajistit v koupelně příjemné teplo?

Umyvadlo vodovodní kohoutek

Jak si zajistit v koupelně příjemné teplo? Řešením jsou elektrické radiátory

V koupelně můžeme řešit vytápění různými způsoby. Často se zde nachází otopné těleso, tzv. koupelnový žebřík. Ten umožňuje jednak vytápět, ale především také sušit ručníky a osušky. V koupelně tak nezůstává zbytečně vlhko.

Koupelnový žebřík bílý se sušením ručníků

Toto praktické řešení lze napojit buď na okruh centrálního vytápění v domě, případně lze využít elektrické topné spirály. Hlavně druhá varianta je často spíše doplňková, spotřebovává elektrickou energii a příliš nevytopí. Proto je vhodné řešit topení i jinými cestami.

Vytápíme koupelnu

Vraťme se ještě ale k topnému žebříku, který jsme zmiňovali v úvodu. Ten totiž nemusí sloužit pouze jako topení do koupelny, nebo na sušení ručníků, ale samozřejmě je to často také designový doplněk. Designových modelů je na trhu velké množství a mohou se stát příjemnou součástí vaší koupelny.

Topný koupelnový žebřík, zdroj czkoueplna.cz

Pokud nemáte v koupelně klasický radiátor ústředního topení, může být řešením právě napojení otopného tělesa v podobě žebříku na systém centrálního vytápění. Tehdy je vhodné použít větší žebřík, který potom může skutečně fungovat jako efektivní radiátor do koupelny. Malé žebříky většinou mají problém s vytopením prostoru.

Radiátor ilustrační

Pokud se rozhodnete žebřík napojit na topnou spirálu, a tedy vytápět pomocí elektrické energie, je vhodné doplnit tuto spirálu o termostat regulující teplotu. Budete tak mít kontrolu nad tím, jak moc vytápíte. Zajímavým řešením, které může fungovat jako opravdu výkonný elektrický radiátor, jsou infrazářiče. Ty využívají principu sálavého tepla, a tak nabídnou okamžitou tepelnou pohodu v místnosti.

Infračervený topný panel, zdroj gavri.cz

Nezapomínejte ani na teplou vodu

WC s bidetem

Není to ale jen teplota vzduchu, která by nás měla v koupelně zajímat. Důležitý je samozřejmě také ohřívač vody, aby její teplota byla vždy tak akorát. Zejména je dělíme na dva základní druhy, kterými jsou:

  • Bojlery (zásobníkové ohřívače)
  • Průtokové ohřívače
Také čtěte  Sdílené kotelny se SVJ vyplatí - případová studie

Umyvadlo vodovodní kohoutek

Hlavní rozdíly jsou v tom, že v případě bojleru předehříváme vodu dopředu. V případě průtokových ohřívačů se voda ohřívá až při jejím průtoku. Elektrické průtokové ohřívače mohou vodu ohřívat přímo v odběrném místě.