Pasivní bazén? S ALBISTONE G2 je to možné!

Pasivní bazén? S ALBISTONE G2 je to možné!

Bazény nové generace ALBISTONE G2 - jde o inovativní a zatím také celosvětově jedinečné řešení bazénů s instalací v zemi, které využívá polystyrenového ztraceného bednění, podobně jako některé nízkoenergetické nebo pasivní domy. Spojení bazénů ALBISTONE® a systému polystyrenového ztraceného bednění je zcela novým způsobem řešení bazénů na světě. Speciální tým vývojářů dal dohromady vlastnosti polystyrenu a betonu a vynalezl tak jedinečné řešení, které využívá potenciálu obou materiálů jako celku. Systém polystyrenového ztraceného bednění zajišťuje oboustrannou izolaci s nízkým součinitelem prostupu tepla. Díky těmto vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem se používá pro stavbu pasivních a nízkoenergetických domů. Využití stejné technologie při konstrukci bazénů pak znamená, že se voda v bazénu udrží teplá výrazně delší dobu, takže ušetříte za energie.   U ALBISTONE G2 se používají pouze taková polystyrenová bednění, která nesublimují, jsou odolná proti stárnutí a jsou hygienicky a ekologicky nezávadná. Stavba z polystyrenových tvárnic je navíc velmi jednoduchá a rychlá, ušetří práci při montáži stěny i při samotné betonáži. Polystyrenové ztracené bednění je stavebním prvkem, který je schválený Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha. Co získáte s novou generací bazénů ALBISTONE G2? Jako jediná firma v ČR nabízí Albixon a.s. společně s bazénem i ulehčení stavebních prací a nákladů s tím spojených. Nemusíte oproti klasické stavební přípravě řešit obezdění či oblévání celého prostoru betonem. Například u skimmerového bazénu 3x6 m stačí udělat základovou desku a následně použít jen 3,5 m³ litého drátkobetonu, vláknobetonu či přiměřeně armovaného betonu. Při standardním obetonování by se jednalo až o 13,5 m³ betonu + výstavbu ztraceného bednění. Úspora se v tomto konkrétním případě pohybuje kolem 35 000 Kč a bude se dále s velikostí bazénu zvyšovat. Volitelné příslušenství Pokud jako zdroj vyhřívání vody v bazénu zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte se ani v budoucnosti obávat cen energií a váš bazén už bude opravdu téměř „pasivní“. K zachování teploty vody v bazénu do značné míry přispívá i jeho vhodné zastřešení. Další příslušenství, které byste měli zvažovat rovnou při nákupu bazénu, je např. slaná úprava vody, protiproud nebo solární sprchy. Pro snadnou údržbu bazénu je vhodné pořídit si i bazénový vysavač. O společnosti ALBIXON a.s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů, zastřešení a SKYTRIÍ již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 93 zemí světa. Široké produktové portfolio zahrnuje také čistírny odpadních vod a jímky.

Ohodnoťte článek

User Rating: 4.32 ( 67 Hlasovali)
0

Bazény nové generace ALBISTONE G2 – jde o inovativní a zatím také celosvětově jedinečné řešení bazénů s instalací v zemi, které využívá polystyrenového ztraceného bednění, podobně jako některé nízkoenergetické nebo pasivní domy.

Spojení bazénů ALBISTONE® a systému polystyrenového ztraceného bednění je zcela novým způsobem řešení bazénů na světě. Speciální tým vývojářů dal dohromady vlastnosti polystyrenu a betonu a vynalezl tak jedinečné řešení, které využívá potenciálu obou materiálů jako celku.

Systém polystyrenového ztraceného bednění zajišťuje oboustrannou izolaci s nízkým součinitelem prostupu tepla. Díky těmto vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem se používá pro stavbu pasivních a nízkoenergetických domů. Využití stejné technologie při konstrukci bazénů pak znamená, že se voda v bazénu udrží teplá výrazně delší dobu, takže ušetříte za energie.

 

U ALBISTONE G2 se používají pouze taková polystyrenová bednění, která nesublimují, jsou odolná proti stárnutí a jsou hygienicky a ekologicky nezávadná.

Stavba z polystyrenových tvárnic je navíc velmi jednoduchá a rychlá, ušetří práci při montáži stěny i při samotné betonáži. Polystyrenové ztracené bednění je stavebním prvkem, který je schválený Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha.

Co získáte s novou generací bazénů ALBISTONE G2?

Jako jediná firma v ČR nabízí Albixon a.s. společně s bazénem i ulehčení stavebních prací a nákladů s tím spojených. Nemusíte oproti klasické stavební přípravě řešit obezdění či oblévání celého prostoru betonem. Například u skimmerového bazénu 3×6 m stačí udělat základovou desku a následně použít jen 3,5 m³ litého drátkobetonu, vláknobetonu či přiměřeně armovaného betonu. Při standardním obetonování by se jednalo až o 13,5 m³ betonu + výstavbu ztraceného bednění. Úspora se v tomto konkrétním případě pohybuje kolem 35 000 Kč a bude se dále s velikostí bazénu zvyšovat.

Volitelné příslušenství

Pokud jako zdroj vyhřívání vody v bazénu zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte se ani v budoucnosti obávat cen energií a váš bazén už bude opravdu téměř „pasivní“. K zachování teploty vody v bazénu do značné míry přispívá i jeho vhodné zastřešení.

Další příslušenství, které byste měli zvažovat rovnou při nákupu bazénu, je např. slaná úprava vody, protiproud nebo solární sprchy. Pro snadnou údržbu bazénu je vhodné pořídit si i bazénový vysavač.

O společnosti

ALBIXON a.s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů, zastřešení a SKYTRIÍ již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 93 zemí světa. Široké produktové portfolio zahrnuje také čistírny odpadních vod a jímky.

Také čtěte

Sdílejte: