Galerie Šantovka – skleněný klenot v srdci Olomouce

Galerie Šantovka – skleněný klenot v srdci Olomouce

Galerie Šantovka – skleněný klenot v srdci Olomouce
Obchodní centrum Galerie Šantovka se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra Olomouce. S prodejní plochou o rozloze 46 000 m² se řadí mezi největší obchodní centra v Olomouckém kraji a mezi desítku největších obchodních center v České republice. Nabízí množství obchodů, kino, sportovní vyžití i tisíc parkovacích míst. Galerie Šantovka je designovým architektonickým skvostem a to především díky zajímavě řešené fasádě. Dominantní čelní skleněná plocha je důmyslně členěna kombinací tvarového řešení a svislých průsvitných barevných pruhů integrovaných do zasklení. Celá budova díky tomuto prvku působí velice vzdušně. „Dosažení kýžených výsledků v případě Galerie Šantovka vyžadovalo použití velmi čirých skel Guardian ExtraClear®. Vysoká čirost tohoto skla byla žádoucí především proto, aby subtilní grafika integrovaná do skla byla dostatečně výrazná, a aby nedocházelo ke jejímu barevnému zkreslení,“ komentuje Michal Hronský ze společnosti Guardian Glass.
Fasáda se skládá z dvojitého izolačního skla. Grafika je vyrobena pomocí digitálního tisku na speciálním průhledném tiskovém filmu, který je laminován spolu s bezpečnostním PVB fólií mezi dvěma skleněnými tabulemi plaveného skla Guardian Float ExtraClear®. Toto vrstvené bezpečnostní sklo tvoří vnější tabuli izolačního dvojskla. Vnitřní tabule je vyrobena z Guardian ClimaGuard® 1,0 tepelně izolačního skla, které je vysoce transparentní a barevně neutrální. Zanechává tak grafiku dobře viditelnou, a navíc umožňuje splňovat energetické normy. Výstavba Galerie Šantovka byla dokončena v roce 2013. Ve stejném roce se umístila na druhém místě v kategorii Obchodních center v soutěži Best of Realty, která je sponzorována investory a realitními kancelářemi. Šantovka získala vysoké hodnocení za její design, celkovou hodnotu pro investory a pro celou komunitu. Galerie Šantovka se také umístila v první desítce oceněných budov v další významné soutěži – Stavba roku 2014. V tomto ročníku zaznamenalo v soutěži Stavba roku úspěch hned několik staveb, kde se společnost Guardian podílela jako dodavatel skla. Kromě Galerie Šantovka se na předních příčkách této soutěže umístila také konverze bývalého pivovaru Děčín na obchodní centrum.
O společnosti Guardian Industries Corp.: Guardian Industries Corp. je soukromá, diverzifikovaná a globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan. Guardian se svojí rodinou společností zaměstnává 17 000 lidí a provozuje zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, Blízkém východě a Asii s vizí vytvořit hodnotu pro zákazníky a společnost prostřednictvím neustálých inovací a s využitím méně zdrojů. Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků ze skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Navštivte www.guardian.com .

Ohodnoťte článek

User Rating: 4.39 ( 52 Hlasovali)
0

Galerie Šantovka – skleněný klenot v srdci Olomouce

OC Galerie Šantovka - skleněný klenot Olomouce 2

Obchodní centrum Galerie Šantovka se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra Olomouce. S prodejní plochou o rozloze 46 000 m² se řadí mezi největší obchodní centra v Olomouckém kraji a mezi desítku největších obchodních center v České republice. Nabízí množství obchodů, kino, sportovní vyžití i tisíc parkovacích míst.

Galerie Šantovka je designovým architektonickým skvostem a to především díky zajímavě řešené fasádě. Dominantní čelní skleněná plocha je důmyslně členěna kombinací tvarového řešení a svislých průsvitných barevných pruhů integrovaných do zasklení. Celá budova díky tomuto prvku působí velice vzdušně.

OC Galerie Šantovka - skleněný klenot Olomouce 1

„Dosažení kýžených výsledků v případě Galerie Šantovka vyžadovalo použití velmi čirých skel Guardian ExtraClear®. Vysoká čirost tohoto skla byla žádoucí především proto, aby subtilní grafika integrovaná do skla byla dostatečně výrazná, a aby nedocházelo ke jejímu barevnému zkreslení,“ komentuje Michal Hronský ze společnosti Guardian Glass.

OC Galerie Šantovka - skleněný klenot Olomouce 3OC Galerie Šantovka - skleněný klenot Olomouce 4

Fasáda se skládá z dvojitého izolačního skla. Grafika je vyrobena pomocí digitálního tisku na speciálním průhledném tiskovém filmu, který je laminován spolu s bezpečnostním PVB fólií mezi dvěma skleněnými tabulemi plaveného skla Guardian Float ExtraClear®. Toto vrstvené bezpečnostní sklo tvoří vnější tabuli izolačního dvojskla. Vnitřní tabule je vyrobena z Guardian ClimaGuard® 1,0 tepelně izolačního skla, které je vysoce transparentní a barevně neutrální. Zanechává tak grafiku dobře viditelnou, a navíc umožňuje splňovat energetické normy.

OC Galerie Šantovka - skleněný klenot Olomouce 5

Výstavba Galerie Šantovka byla dokončena v roce 2013. Ve stejném roce se umístila na druhém místě v kategorii Obchodních center v soutěži Best of Realty, která je sponzorována investory a realitními kancelářemi. Šantovka získala vysoké hodnocení za její design, celkovou hodnotu pro investory a pro celou komunitu. Galerie Šantovka se také umístila v první desítce oceněných budov v další významné soutěži – Stavba roku 2014. V tomto ročníku zaznamenalo v soutěži Stavba roku úspěch hned několik staveb, kde se společnost Guardian podílela jako dodavatel skla. Kromě Galerie Šantovka se na předních příčkách této soutěže umístila také konverze bývalého pivovaru Děčín na obchodní centrum.

Guardian-logo

O společnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries Corp. je soukromá, diverzifikovaná a globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan. Guardian se svojí rodinou společností zaměstnává 17 000 lidí a provozuje zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, Blízkém východě a Asii s vizí vytvořit hodnotu pro zákazníky a společnost prostřednictvím neustálých inovací a s využitím méně zdrojů.

Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků ze skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Navštivte www.guardian.com .

Také čtěte

Sdílejte: