Fotogalerie

 

Soukromá zahradní železnice poblíž Úval

V červenci 2016 jsme navštívili s fotoaparátem soukromou zahradní železnici (velikost G) manželů Vítovských, nedaleko Úval u Prahy. U rodinného domu, za plnou neprůhlednou zdí, nás čekala celá řada precizně vypracovaných vlakových tratí, staveb, mostů, tunelů, mašinek a vagónků a nemálo překvapení.

Jediné, co nám nepřálo, bylo počasí – bylo neuvěřitelné jak dlouho vydrželo ustavičně pršet a o jak lokální déšť se jednalo. Na pořízených fotografiích to ale příliš není znát (focení v exteriérech bylo možné až po dešti).

Precizní zpracování

Během příjemného povídání (za deště) vyplynulo, že pan Vítovský železnici buduje, zvětšuje a vylepšuje již několik let, a věnuje precizní pozornost a svůj čas zejména “stavbám”. Domy, věže, mosty budoval a buduje sám, nikoliv z připravených stavebnic, ale opravdových dílků, téměř jakoby šlo o reálné stavby. Kámen ke kameni, cihlu k cihle, díl k dílu anebo střešní tašku k další …

Specialitkou je, že vlaky mají také svoje depo (ve sklepě), takže vyjíždějí a zajíždějí při určitém nastavení výhybek také do nitra domu. Samozřejmostí je několik “okruhů” trati dle nastavení výhybek, provoz na mnoha mostech, v mnoha tunelech, i vysokém mostu. Součástí je také funkční lanovka ve Švýcarsku.

Pojďte se podívat na soukromou návštěvu

Pojďte s námi na exkluzivní návštěvu k manželům Vítovským

Zahradní železnice manželů Vítovských - fotogalerie
Mašinky Vítovští

Toto je perfektní využití části zahrady, volného času (zde již nemusí každý souhlasit), a tento koníček určitě vzbudí velký zájem dětí i dospělých návštěv. I my se budeme tématu dál věnovat a v budoucnu navštívíme další funkční i okrasné (zahradní) železnice.


Fotografie ze Stavebních veletrhů Brno – jaro 2017:

Podívejte se s námi alespoň bez komentáře, fotograficky na letošní jarní Stavební veletrhy v Brně.

Stavební veletrhy Brno - jaro 2017 - fotogalerie
Stavební veletrhy Brno – jaro 2017

 


 

Fotogalerie se aktuálně upravuje.