BEST – UNIKA – postavíte na co si vzpomenete

BEST – UNIKA – postavíte na co si vzpomenete

Systém BEST – UNIKA - postavíte, na co si vzpomenete Plánujete stavbu nového rodinného domu, bungalovu, garáže nebo jen protihlukové zdi? Představujeme vám komplexní francouzský zdicí systém BEST – UNIKA. Zdařilost a efektivnost tohoto systému je již více než 70 let úspěšně využívána v západní Evropě. Zejména pak ve Francii a Belgii se jedná o zdicí technologii, která je pro výstavbu budov využívána téměř ze 100%. Systém BEST – UNIKA - postavíte, na co si vzpomenete.
Rozumí si s přírodou Jedná se o velmi propracovaný, inovativní a k přírodně šetrný způsob výroby skořepinových zdicích tvárnic, na který jsou použity jen přírodní materiály z českých lomů a třídíren kameniva. Složky přidávané do receptury jsou pečlivě vybírány odpovědnými pracovníky a v neposlední řadě posouzeny hlavním technologem. Jedná se tedy jen o písek, kamenivo, portlandský cement a vodu. Myslí na vaše zdraví Prudký nárůst alergií a respiračních onemocnění má podle předních lékařských kapacit příčinu právě i ve skutečnosti, že mnohem více času trávíme v uzavřených prostorách. V moderních bytech, domech nebo kancelářích přitom dýcháme vzduch, který na zdraví rozhodně nepřidá. Jedná se o tzv. SBS – Syndrom nezdravých budov. Tomuto problému můžeme samozřejmě předcházet dobrou volbou vstupních materiálů na stavbu, a to především těch, které jsou nenasákavé, mají minimální podíl prašných částic ve své receptuře, jsou difuzní a výborně pracují s prostupujícími párami. Stavební zdicí systém BEST – UNIKA vám může tyto podmínky zajistit svou jedinečnou recepturou, kde roztoči, houby a plísně nemají šanci přežívat. Při stavbě se vyplatí S tímto stavebním systémem během realizace ušetříte až 1/3 nákladů na hrubou stavbu. Jedná se o ucelený sortiment, který obsahuje jak obvodové zdivo, příčkové zdivo, překlady, tak i stropní nosníky a vložky. Jeden systém pro celou hrubou stavbu. Navíc díky nízké hmotnosti, přesným rozměrům a větší ploše tvárnic a tím i potřebě menšího počtu tvárnic na 1m2 zdi se jedná o rychlou výstavbu. BEST - UNIKA se vyplatí i při samotném provozu budovy Tento systém přináší výrazné energetické úspory při provozu. Náklady na vytápění domu od 120 – 150 m2 plochy činí 4 000 – 6 000 Kč/rok za předpokladu vnitřního zateplení budovy a správně zvolené rekuperace vzduchu. Obrovskou výhodou je to, že dochází pouze k ohřevu vzduchu v místnosti, místnost je vytopena do 15 minut (je nutné mít regulované vytápění). Akumulace (nahřátí stěn) není žádaná, jedná se o zbytečný výdej tepla do stěn budovy.
Další výhody a jedinečné fyzikálně-mechanické vlastnosti systému Mrazuvzdornost, odolnost proti povětrnostním vlivům, minimální nasákavost a vzlínání vody do tvárnice jsou u těchto stavebních prvků samozřejmostí stejně tak, jako vysoká únosnost či vysoká požární odolnost. Jedná se o akusticky příznivý materiál vhodný i pro stavbu zvukových stěn.…

Ohodnoťte článek

User Rating: 4.56 ( 147 Hlasovali)
0

Systém BEST – UNIKA – postavíte, na co si vzpomenete

Plánujete stavbu nového rodinného domu, bungalovu, garáže nebo jen protihlukové zdi? Představujeme vám komplexní francouzský zdicí systém BEST – UNIKA. Zdařilost a efektivnost tohoto systému je již více než 70 let úspěšně využívána v západní Evropě. Zejména pak ve Francii a Belgii se jedná o zdicí technologii, která je pro výstavbu budov využívána téměř ze 100%. Systém BEST – UNIKA – postavíte, na co si vzpomenete.

Rozumí si s přírodou

Jedná se o velmi propracovaný, inovativní a k přírodně šetrný způsob výroby skořepinových zdicích tvárnic, na který jsou použity jen přírodní materiály z českých lomů a třídíren kameniva. Složky přidávané do receptury jsou pečlivě vybírány odpovědnými pracovníky a v neposlední řadě posouzeny hlavním technologem. Jedná se tedy jen o písek, kamenivo, portlandský cement a vodu.

best-unika_mg_6240-hotovy_domek best-unika_mg_6376-hotovy_domek

Myslí na vaše zdraví

Prudký nárůst alergií a respiračních onemocnění má podle předních lékařských kapacit příčinu právě i ve skutečnosti, že mnohem více času trávíme v uzavřených prostorách. V moderních bytech, domech nebo kancelářích přitom dýcháme vzduch, který na zdraví rozhodně nepřidá. Jedná se o tzv. SBS – Syndrom nezdravých budov. Tomuto problému můžeme samozřejmě předcházet dobrou volbou vstupních materiálů na stavbu, a to především těch, které jsou nenasákavé, mají minimální podíl prašných částic ve své receptuře, jsou difuzní a výborně pracují s prostupujícími párami. Stavební zdicí systém BEST – UNIKA vám může tyto podmínky zajistit svou jedinečnou recepturou, kde roztoči, houby a plísně nemají šanci přežívat.

Při stavbě se vyplatí

S tímto stavebním systémem během realizace ušetříte až 1/3 nákladů na hrubou stavbu. Jedná se o ucelený sortiment, který obsahuje jak obvodové zdivo, příčkové zdivo, překlady, tak i stropní nosníky a vložky. Jeden systém pro celou hrubou stavbu. Navíc díky nízké hmotnosti, přesným rozměrům a větší ploše tvárnic a tím i potřebě menšího počtu tvárnic na 1m2 zdi se jedná o rychlou výstavbu.

best-unika_mg_3467-stavbabest-unika_mg_3432-stavbabest-unika_mg_3447-stavba

BEST – UNIKA se vyplatí i při samotném provozu budovy

Tento systém přináší výrazné energetické úspory při provozu. Náklady na vytápění domu od 120 150 m2 plochy činí 4 000 – 6 000 Kč/rok za předpokladu vnitřního zateplení budovy a správně zvolené rekuperace vzduchu. Obrovskou výhodou je to, že dochází pouze k ohřevu vzduchu v místnosti, místnost je vytopena do 15 minut (je nutné mít regulované vytápění). Akumulace (nahřátí stěn) není žádaná, jedná se o zbytečný výdej tepla do stěn budovy.
best-unika_mg_0855-interier_vzoroveho_domubest-unika_mg-3137_vzorovy_dum_eliska

best-unika_mg_6132-hotovy_domek

Další výhody a jedinečné fyzikálně-mechanické vlastnosti systému

Mrazuvzdornost, odolnost proti povětrnostním vlivům, minimální nasákavost a vzlínání vody do tvárnice jsou u těchto stavebních prvků samozřejmostí stejně tak, jako vysoká únosnost či vysoká požární odolnost. Jedná se o akusticky příznivý materiál vhodný i pro stavbu zvukových stěn.

Splňte si svůj sen s uceleným a prověřeným systémem BEST – UNIKA!

Systém BEST – UNIKA – postavíte, na co si vzpomenete. Více informací získáte na www.best.info nebo u specialisty na zdicí systém BEST – UNIKA.

best-unika_mg_3554-vzorovy_dum_johankaBEST – UNIKA – vzorová stavba u podnikové prodejny a archcentra BEST Lučice u Chlumce nad Cidlinou.

Všechny fotografie pocházejí ze zdrojů BEST a.s.

Také čtěte

Sdílejte: